Jakie są objawy niedoboru potasu i dlaczego nie może go zabraknąć w naszym organizmie?
Dlaczego tak ważny w diecie jest potas? Niedobór – objawy
Potas jest głównym kationem wewnątrz naszych komórek i reguluje stężenie innych ważnych składników: wapnia, chlorków, magnezu czy litu. Jest również bardzo ważny w przemianach energetycznych i utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia krwi. Odpowiada on także za odpowiednio szybkie przewodzenie impulsów nerwowych i uczestniczy w procesie kurczenia mięśni. Zdecydowanie więc w naszym codziennym jadłospisie powinno znajdować się minimum 5-6 gramów potasu. Niedobór tego składnika z pewnością przysporzy nam problemów. Najczęściej występujące objawy niedoboru potasu to brzęczenie w uszach, osłabienie, nadmierne pocenie się, zawroty głowy czy padaczka.
Jakie funkcje pełni w organizmie potas? Niedobór objawy – sprawdź już dziś!
Niedobór potasu może powodować szereg objawów, takich jak: osłabienie i bóle mięśni, bezsenność, skurcze i zawroty głowy oraz skoki ciśnienia. Dlatego ważne jest, aby jego poziom we krwi był zachowany na zalecanym poziomie. Potas niedobór objawy są zatem bardzo subiektywne, mogące różnić się w zależności od stanu zdrowia i ilości jego braku. Mogą one również różnić się od osoby i należy odpowiednio im bacznie przyjrzeć. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, którzy ocenią poziom niedoboru oraz wprowadzą odpowiednią dietę i suplementację.
Jakie są naturalne źródła potasu? Skąd czerpać ten składnik?
Jakie jest najlepsze źródło potasu? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Zasadniczo, aby zapewnić gospodarce skuteczną suplementację potasu, warto uzyskać go z różnych źródeł. Potas niedobór objawy obejmują między innymi złe samopoczucie, słabe kości, osłabienie mięśni, bezsenność, skurcze, nadmierny pragnienie oraz tryb życia i zmiany skórne. Dlatego tak ważne jest, aby uzupełnić jego niedobory, biorąc pod uwagę wyżej wymienione produkty. Koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym!